12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

نوشته شده در : 1396/3/11 1:55 (386 نمایش)

به خانه یا فضای سبز خود با عنصری از طبیعت زیبایی ببخشید، زمانیکه صحبت از مصالح ساختمانی مطرح می شود، سنگ به علت زیبایی و دوام بالایی که دارد از قدیم الایام  مورد توجه بوده است. همه ما می دانیم که اهرام مصر دارای قدمت زیادی می باشند و زمان بسیار زیادی از ساخت سازه ای با سنگ های 15 تنی گذشته و همچنان سنگ طبیعی یکی از بهترین مصالح ساختمانی شناخته شده می باشد.

استفاده از سنگ در ستون ها و دیوارهای بزرگ به دلیل سهولت در نصب و اجرا در اولویت می باشد و زمانیکه قصد طراحی فضای سبز را داشته باشیم، بازهم سنگ های طبیعی گوی سبقت را می ربایند. برای گرم کردن یک محیط باز عناصر بسیار کمی وجود دارند تا بتوانند به زیبایی و رنگارنگی و خواص سنگ باشند. در ادامه 12 طرح با کاربردهای متفاوت این موهبت الهی را با هم مرور می کنیم.

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

سنگ آنتیک. ما با یکی از روش های بسیار معمول که در خانه های امروزی به وفور مشاهده می شود شروع می کنیم که آن سنگ آنتیک است. شخصاً زمانیکه انواع گزینه های سنگ طبیعی دیگر نیز برای انتخاب وجود داشته باشند،  سنگ آنتیک یکی از آخرین گزینه های انتخابم است، اما این ستون ها نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. نیاز به کار کمتر و قیمت مناسب، باعث شده تا در بسیاری از خانه ها از چنین ستونهای سنگی استفاده شود و به نظر من نیز واقعا زیبا هستند.

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

شومینه. آتش و سنگ هر یک به تنهایی منظره زیبایی را خلق می کنند و استفاده از آنها با هم یک نمای کلاسیک و گرم را ایجاد می کنند که هارمونی زیبایی دارند. این یک مثال دیگر از سنگ های آنتیک است، و به همان اندازه که در بیرون از خانه زیبا هستند در داخل خانه هم بی نظیر جلوه می کنند.

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

استفاده از سنگ طبیعی برای فرش محوطه باغ با دوام بالایی که همه از آن سراغ داریم و هم خوانی آن با طبیعت مجاورش یکی از اولین گزینه های انتخابی است و طرح قوس داری که بر روی دیوار کار شده باعث ایجاد تمرکز بیشتر بیننده به طرح و رنگ سنگ استفاده شده گردیده است.

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

مسیر سنگی. یک مسیر سنگ فرش شده که شما را به دیگر نقاط حیات متصل می کند نسبتا جذاب است. قدمگاهی همچون این تصویر یک ترکیب بسیار عالی را با رسیدن به یک آتش دان به وجود می آورد که در تصویر بعدی می توانید مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

آتش دان. شاید کمی جانبدارانه باشد چرا که من خودم هم یک آتش دان سنگی دارم، اما باید بگویم این نوع آتش دان ها درخشان ترین تاج را زمانی که آتش در آن می رقصد می سازند. این آتش دان دارای طرح ویژه ای است و شکل جالبی دارد. از حالت های معمول که بصورت دایره هستند متفاوت است و باعث جذابیت بیشترش شده است.

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

سکو. سکو یک افزودنی خوب برای هر آتش دان است، سکوهای ساخته شده از سنگ محیطی را ایجاد می کنند که همه دوستانتان می توانند روی آن بنشینند و زمانی هم که استفاده نمی شوند نمایی فوق العاده دارند. گاهی اوقات چیزی مشابه این سکو یک مکان بسیار خوب نیز برای ظروفتان ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

کنار استخر. این بسیار درست است که سنگ و آب را در کنار هم در یک جا داشته باشیم، و چه بهتر که آنها را در یک ترکیبی بدون نظم در کنار استخر خود به کار ببریم؟ شکل طبیعی استخر، ترکیب شده با سبزه و صخره، این فضای سبز را تقریبا تبدیل به یک برکه شنای طبیعی می کند.

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

وان حمام. اگر تمایل ندارید که یک استخر را برای خود درست کنید، پس بهترین چیز بعد از آن می تواند چنین وان سنگی زیبایی باشد که بتوانید روزانه در آن لذت ببرید

 

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

سنگ های در تعادل. اگر چه قرار دادن یک همچین چیزی در حیات خانه شما می تواند چند جمله مثل "هی نگاه کن، استون هنج!"  ( استون هنج یک مکان یاد بود واقعه تاریخی در انگلستان است که شبیه به این تصویر است) این را از سوی بازدید کننده ها به همراه داشته باشد، ولی می تواند یک نمای بسیار زیبا را مخصوصا در یک حیات بزرگ ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

آشپزخانه. این خیلی معمول نیست که شما آشپزخانه ای را ببینید که در آن از قطعات سنگ طبیعی به این شکل استفاده شده باشد، بنابراین این نمای سنگی بسیار منحصر به فرد است. نور پردازی انجام شده در زیر سنگ پیش خوان نیز شرایطی را ایجاد کرده تا نوع سنگ استفاده شده بیشتر جلب توجه کند.

 

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

دیوارها. من را دیوانه خطاب کنید چون با تماشای این تصویر تنها به پاییز فکر می کنم! نمی توانم از تصور این شگفتی که پس از یک پیاده روی طولانی روی برگ های رنگارنگ و ترد به چنین خانه ای بیایم خارج شوم. این تصویر مثالی دیگر از سنگ آنتیک است که می تواند به دیوار ها افزوده و چنین نمای خارق العاده ای را ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

12 ایده طراحی با استفاده از سنگ طبیعی

جایی دور از انتظار. مسیر ماری شکل در کف حمام یک ساختار خاصی را به فضا داده است. من گمان نمی کنم چیزی مشابه این را تا به حال دیده باشم، و این راه بسیار خوبی برای اضافه کردن مقداری جذابیت به محیط است. این طرح من را به این فکر انداخت که کجا می توان از سنگ استفاده کرد که خیلی مرسوم نیست یا کمتر مرسوم است؟

 

 

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

 

 

تبدیل حمام به فضایی آرام بخش با استفاده از سنگ طبیعی

ده ایده برای طراحی باغ با استفاده از سنگ ریزه

پنج مزیت راه پله های سنگی

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی

نکات کلیدی در طراحی حمام

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

مُد در صنعت سنگ طی سال 2017 به کدام سو می رود؟

نما ساختمان با طراحی به سبک رمی

چهارمین تولید کننده سنگ ساختمانی جایگاه بیستم را در صادرات دارد

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

سنگ خوب چه سنگی است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

 

 

 

 

 

 

با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهبود عملکردمان راهنمایی کنید

کلیدواژه ها: 12 ايده طراحي با استفاده از سنگ طبيعي