چه سنگی برای صفحه روی کابینت و اپن مناسب است؟

نوشته شده در : 1396/1/12 13:54 (799 نمایش)

سنگ روی کابینت و اپن باید در مقابل ضربه ، سایش و رطوبت مقاوم بوده و تحمل وزن را داشته باشد در ضمن بسیار مهم است که کمترین واکنش را با مواد غذایی و شوینده داشته باشد. در طی سالهای اخیر از سنگ های مصنوعی مختلفی مانند کورین و یا کوارتز برای سنگ کابینت استفاده شد ولی با وجود چنین رقبای جدیدی در بازار سنگ کابینت، سنگ طبیعی جایگاه و طرفداران خود را حفظ کرده و یکی از بهترین گزینه های سنگ طبیعی برای این منظور سنگ گرانیت می باشد. مهمترین عامل برای انتخاب سنگ گرانیت نسبت به دیگر رقبا، ظاهر طبیعی آن است که بر خلاف سنگ های مصنوعی، نمایی که در محیط آشپزخانه ایجاد می کند، ساختگی و مصنوعی نمی باشد و از دیگر مزایای آن میتوان تنوع در رنگ و طرح آن نام برد و نیز با توجه به سختی که دارد به سادگی بر روی آن خط و خش نمی افتد و در جایی مثل صفحه کابینت آشپزخانه که جابه جایی وسایل پخت و پز بر روی آن بسیار صورت می گیرد این خصوصیت بسیار حائز اهمیت است.

 

سنگ کابینت

 

از دیگر مشخصه های خوب سنگ گرانیت برای استفاده به عنوان سنگ کابینت می توان به میزان جذب رطوبت کم آن اشاره کرد. فرض کنید در هنگام طبخ غذا در آشپزخانه کمی از روغن غذایی که در حال پخت آن هستید بر روی سطح سنگ کابینت بریزد و شما با خونسردی تمام بدون نیاز به آب گرم و یا مواد شوینده مخصوص در کسری از ثانیه با یک دستمال چربی را پاک می کنید و سنگ کابینت همان جلا و برق روز اول خود را حفظ کند . انتخاب دیگر در میان سنگ های طبیعی برای استفاده بر روی کابینت آشپزخانه، سنگ مرمر است، سنگ مرمر با ظاهری شیک و دل نشین متریال مناسبی برای آشپزخانه است ولی باید بدانیم که مقاومت آن در برابر خط و خش به اندازه سنگ گرانیت نیست و نیز سنگ مرمر رگه های طبیعی و حفره های ریزی بر روی سطح دارا می باشد که برای پر کردن آنها از یک سری پوشش بر روی سطح آنها استفاده می شود. ویژگی این سنگ ظاهری شیک و چشم نواز است و از معایب آن مقاومت کم در برابر خط و خش و مواد شوینده دارای اسید است و حتی مقدار کمی اسید موجود در سرکه، لیمو، چایی و قهوه باعث خوردگی و ایجاد لک بر روی آن می شود. ولی ظاهر زیبای آن باعث شده طرفداران خاص خود را داشته باشد و با تمام مشکلات در نگهداری آن، باز هم سنگ مرمر را به عنوان سنگ کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنند.

سنگ های چینی با داشتن قیمتی مناسب و مقاومت بالا و ظاهری نسبتاً زیبا یکی دیگر از گزینه های استفاده جهت سنگ کابینت می باشند

پیشنهاد: سنگهای گرانیت و چینی

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

چه سنگی برای درپوش دیوار محوطه مناسب است؟

چه سنگی برای حمام و سرویس بهداشتی مناسب است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای پلکان و پاگرد مناسب است؟

چه سنگی برای فضای داخلی ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

مُد در صنعت سنگ طی سال 2017 به کدام سو می رود؟

نما ساختمان با طراحی به سبک رمی

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

سنگ خوب چه سنگی است؟

 

 

 

 

با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهبود عملکردمان راهنمایی کنید

کلیدواژه ها: سنگ مناسب براي کابينت