بررسی بازار سنگ امریکا

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/3/4 18:13 (1846 نمایش)

بازار سنگ آمریکا یکی از بزرگترین بازارهای سنگ جهان است که سالانه حجم زیادی از سنگ های برزیل، ترکیه و ایتالیا به این کشور صادر می شود و متاسفانه دست اندرکاران صنعت سنگ ساختمانی کشورمان با محدودیت های ایجاد شده قادر به صادرات به این بازار بزرگ به صورت مستقیم نمی باشند. در این مطلب به معرفی موقعیت ها و مخاطره های فعالیت در بازار سنگ امریکا می پردازیم.

یک – رونق بازار مسکن در امریکا:

در امریکا طی سال 2016 بازار مسکن به شدت رونق یافت و به غیر از قسمت های خاصی از کشور امریکا (که در زیر توضیح داده می شود) در حال حاضر هیچ گونه علائمی از حباب قیمت مسکن  مشاهده نمی شود و هیچ یک از کارشناسان انتظار افت ناگهانی قیمت مسکن را در آینده ندارند. ساختمان های مشارکتی و آپارتمان های زیادی در امریکا در دست ساخت هستند و همزمان  فروش خانه های ویلایی و خانه های کلنگی رونق یافته است. بنابراین بازار پر رونق مصالح ساختمانی و به خصوص سنگ همچنان در امریکا  به شرایط خود ادامه خواهد داد.

 

دو- وضعیت بازار املاک تجاری در امریکا:

در امریکا بازار املاک تجاری نیز در طی سال گذشته دارای رونق خوبی بوده و در مناطقی همچون میامی، آتلانتا، نیویورک و لس آنجلس به شدت خرید و فروش صورت گرفته ولی در مناطق میانی غرب امریکا و همچنین واشنگتن و ویرجینیا یک افت در بازار املاک تجاری شاهد بودیم و اوضاع خرید و فروش املاک تجاری در این مناطق چندان مساعد نبوده است.

 

سه- وضعیت املاک لاکچری

در بخش بازار مسکن گران قیمت، جایی که خارجی های ثروتمند (بیشتر چینی ها، روس ها و آمریکاای های لاتین) برای خرید منزل مراجعه می کنند، قیمت ها بسیار نجومی بالا رفته، به طوری که خرید این املاک دست نیافتنی به نظر می رسند. این موضوع در مناطقی مانند منهتن و فلوریدای جنوبی بسیار دیده می شود. فهرست خانه های لاکچری بسیار افزایش یافته و پیش بینی می شود با توجه به افزایش عرضه چنین املاک گران قیمت که خرید آن برای افراد معدودی امکان پذیر است، افت خرید و فروش در این بخش از بازار املاک غیر قابل اجتناب باشد و رکود بر روی تامین کنندگان سنگ این بخش از بازار املاک تاثیر خواهد گذاشت.

 

چهار- تاثیر کاهش قیمت انرژی بر بازار سنگ ساختمانی

در تگزاس و به ویژه هوستون که صنایع نفت تاثیر به سزایی بر اقتصاد دارد (و همچنین سایر مناطق امریکا که صنعت نفت بر اقتصاد آنها تاثیر گذار است) کاهش قیمت انرژی بر بازار ساخت و ساز نیز تاثیر گذاشته و باعث رکود شده است. بسیاری از شرکت های تامین کننده سنگ فعال در آن مناطق از امریکا، یک افت جدی در کسب و کار خود را همزمان با کاهش شدید فعالیت های ساخت و ساز گزارش داده اند.

 

بازار سنگ امریکا

 

پنج- کلکته سلطان بازار سنگ امریکا

در بازار سنگ امریکا، کلکته همچنان از نظر تقاضا سلطان بازار باقی مانده و تامین کنندگان سنگ ایتالیایی سنگ های طبیعی خود را با قیمت های بسیار بالا که تنها می توان آنها را در ساختمانهای لاکچری  به کار برد، در بازار سنگ کلکته بدون هرگونه مشکلی به فروش می رسانند.

در بازار سنگ امریکا، تامین کنندگان سنگ های مصنوعی نیز با کپی برداری عالی به سطح بالایی از فروش رسیده اند و سنگ های مصنوعی بی کیفیت با قیمت های ارزان کم کم بازارشان را در امریکا از دست خواهند داد و باید در خصوص تغیر غیر قابل پیش بینی سبک طراحان داخلی و معماران که ناگهان به صورت دیوانه وار تصمیم گرفتند که به دنبال محصول جدید سنگ های مصنوعی بروند، و در طرح های خود از سنگ های مصنوعی به جای سنگ طبیعی استفاده کنند، تامل بیشتری نمود.

 

شش- سنگ های عجیب و غریب برزیلی

سنگ های عجیب و غریب برزیلی با طرح های موجی شکل زیبای خود که نفس هر بیننده ای را حبس می کند و ترکیب رنگ های فوق العاده، برای استفاده در آشپزخانه امریکایی ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. و تولید کنندگان سنگ های مصنوعی در امریکا هنوز نتواسته اند خود را در این زمینه با محصولات سنگ طبیعی تطبیق دهند و مدل های سنگ مصنوعی تولید شده برای سنگ کابینت آشپزخانه جذابیت خود را در بین توزیع کنندگان و فروشندگان امریکایی از دست داده و باعث شده تا قیمت محصولات آنها به شدت کاهش یابد و تولید کنندگان سنگ مصنوعی کانتر آشپزخانه از این بخش از محصولات خود سود زیادی نبرند. بر عکس دیگر نقاط جهان که برای فروش بیشتر اجناس، قیمت را کاهش می دهند ولی در کشور امریکا از محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت استقبال نمی شود.

 

بازار سنگ امریکا

 

 

هفت- رقابت بین تولید کنندگان سنگ کوارتزیت برزیلی

 سنگ های کوارتزیت برزیلی آخرین مد این روزهای امریکاست. به سرعت تعداد تامین کنندگان این نوع از سنگ رو به افزایش گذاشته تا  بتوانند این نیاز جدید بازار سنگ امریکا را تامین کنند و بیشتر شرکت های سنگبری امریکای جنوبی تمرکز اصلی خود را بر تولید این نوع از سنگ قرار داده اند.

 

هشت- ادامه روند رو به رشد فروش سنگ کوارتز در امریکا

 فروش سنگ کوارتز همچنان در آمریکا در حال رشد بوده ولی تعداد زیادی از فروشندگان می گویند که رقابت قیمت شدیدی بین تولید کنندگان این نوع از سنگ وجود دارد و قیمت های پایین باعث می شود تا دلالهای سنگ اشتیاق خود را برای فروش این نوع از سنگ از دست بدهند و به دنبال نوع دیگری از سنگ بروند.

 

نه- کاهش قیمت سنگ به خاطر رقابت شرکت های تولید کننده

در سطح جهانی به علت افزایش میزان استخراج سنگ، و ورود تکنولوژی های جدید استخراج و فرآوری، شرکت های سنگبری ناچار به کاهش قیمت سنگ های تولیدی خود شده و حاشیه سود فروش سنگ برای آنها کاهش یافته است. اما در همین حال کارخانه هایی که توانسته اند به خوبی خود را در شبکه توزیع سنگ امریکا معرفی و برند شناخته شده ای را بسازند، باعث جلب اعتماد توزیع کنندگان سنگ شده اند، و همیشه به موقع سنگ مورد نیاز را به بازار تغذیه کرده اند و در همین شرایط همچنان به خوبی فعالیت خود را در بازار سنگ امریکا ادامه میدهند و از سود مورد قبولی بهره مند می شوند.

 

ده- رقابت خطرناک در بازار سنگ امریکا

همانطور که انتظار می رود با وجود رقابت زیاد در بازار وسیع سنگ امریکا، همچنان شرکت های جدید برای ورود به آن تلاش می کنند. در این رقابت نفس گیر شرکت های جدید ناچار به کاهش قیمت محصول خود می باشند تا حدی که به سختی هزینه های تولید خود را پوشش می دهند و اگر خریدار امریکایی تصمیم بگیرد بخشی از مبلغ سنگ خریداری شده را پرداخت نکند حیات چنین شرکت هایی به خطر خواهد افتاد.

 

یازده- ترس از بحران اقتصادی مجدد

با اینکه بازار سنگ امریکا از رونق بالایی برخوردار است، اما یک ترس پنهان در ذهن همه وجود دارد که ممکن است این جشن هر زمان به پایان برسد. خاطرات بحران اقتصادی سال 2008 همچنان در اذهان تازه است و کسانی که اخبار اقتصادی را می خوانند هنوز مانند هر معامله گر بورسی نگران و مشوش می باشند که مبادا مجدد بحران اقتصادی ایجاد و گریبان گیرشان شود. بی اطمینانی موجود در بازار امریکا به این معناست که روحیه بازار همچنان محتاط باقی مانده و حتی اگر هنگامی که اتفاقات به صورت بی سابقه ای به خوبی پیش می رود و حساب بانکی شرکت ها اوضاع مساعدی داشته باشد ولی همچنان ترس از تکرار خاطرات تلخ سال 2008 در بین تاجران سنگ امریکا  همچنان وجود دارد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
  مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید

 

کلیدواژه ها: يازده نکته از بازار سنگ امريکا, بازار سنگ امريکا