ده ایده طراحی باغ با سنگ ریزه

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/3/10 16:52 (10567 نمایش)

اگر تصمیم به زیبا سازی فضای سبز باغ خود گرفته اید و یا قصد ساخت باغی جدید دارید توصیه می کنیم فرصت کافی برای تحقیق و مشاهده الگو های مختلف طراحی باغ و فضای سبز صرف کنید تا مجبور به پرداخت هزینه ای مجدد برای ایجاد تغییرات در آینده نشوید.

در این مطلب به بررسی چندین باغ که برای تزئین آنها از ارزانترین مصالح ساختمانی یعنی سنگ ریزه استفاده شده می پردازیم، شما نیز با آموزش نکات به کار گرفته در این طراحی ها قادر خواهید شد تا با کمترین هزینه باغ و فضای سبز خود را تزئین و تا مدتها احتیاج به ایجاد تغییرات نداشته باشید. میتوانید از ایده های اجرا شده در تزئین فضای سبز با سنگ ریزه الگو گرفته و بنا به  فضای منزل  یا باغ خود یک و یا ترکیبی از چند ایده را اجرا نمایید مطمعن باشید که با اجرای آن فضای مدنظر، تبدیل به مکانی خاطره انگیز خواهد شد. در طرح های معرفی شده سنگ ریزه نقشی تاثیر گذار در طراحی دارد که خوشبختانه این نوع سنگ، دارای قیمتی مقرون به صرفه بوده و از محاسن آن تنوع در رنگ، بافت و اندازه می باشد که باعث می شود در طراحی و اجرای معابر و گذرهای باغ  به سبک کلاسیک و یا معاصر مورد استفاده قرار گیرد و هم خوانی لازم با هر یک از این متد طراحی داشته باشد. در ادامه با هم به مشاهده 10 نوع طراحی فوق العاده باغ با سنگ ریزه می پردازیم.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

1 - استفاده از کوبیک های سنگ فرش با جنس گرانیت در کنار سنگ ریزه های گرانیتی یا آهکی. این نوع طراحی یک حس محشر و کلاسیک را به مخاطب می بخشد. توصیه می شود از اینگونه طراحی سنگ فرش در قسمت های دیگر مانند مسیر خودرو یا محوطه اطراف درب ورودی نیز استفاده کنید.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

2 - چوب و سنگ طبیعی در کنار سنگ ریزه ها. سنگ ریزه ظاهری سبک تر داشته و همچنین بسیار آسان تر از بسیاری دیگر از مواد دیگر نصب می شود. در اینجا، رنگ گرم سنگ ریزه ها،  با چوب قرمز رنگ به عنوان لبه پله و حاشیه های سنگی ترکیب شده اند و یک مسیر عبور طبیعی با یک شیب ملایم را ایجاد نموده اند.

نکته: برای جلوگیری از غلت خوردن سنگ ریزه ها در زیر پا، قبل از ریختن سنگ ریزه  از تکه سنگ های چند اینچی به  عنوان زیر کار استفاده نمایید و سپس به ارتفاع یک تا یک و نیم اینچ آن را با سنگ ریزه بپوشانید تا یک پایه مستحکم برای سطوح پله ایجاد کرده باشید.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با استفاده از سنگ ریزه

3 - فولاد خرد شده یک گزینه دیگر برای استفاده به عنوان سنگ ریزه است. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، مسیری از سنگ ریزه های خورد شده فولادی، بازدیدکننده را از بین گیاهان عبور می دهد و به یک چمن زار هدایت می کند. رنگ تیره و حاشیه تقریبا نامرئی باعث می شوند تا تمام توجه بازدید کننده به گیاهان سرسبز، گل های شمعدانی و یک کلبه رمانتیک در انتهای باغ معطوف کند.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

4 - سنگ فرش های بی نظم به همراه سنگ ریزه یک نمای کلاسیک را برای محل عبور ایجاد می کند. در تصویربالا، رنگ گرم سنگ ریزه ها و تحته های سنگ فرش و ترکیب آنها با در آهنی پشت سر و گیاهان رنگارنگ که در مرز آن قرار دارند محوطه را به ظاهری مدیترانه ای تبدیل کرده است.

نکته: برای کاهش پخش شدن سنگ ریزه ها به اطراف، می بایست ابتدا یک سطح زیر کار مستحکم ایجاد نمایید و سپس سنگ ریزه ها را روی آن ها قرار دهید. همچنین، به دنبال سنگ ریزه هایی باشید که به شکل بی نظم هستند آنها بهتر از سنگ های گرد به محل قفل می شوند و کمتر پخش می شوند.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

5 - ترکیب فلز راه راه به همراه سنگ ریزه تیره باعث ایجاد یک فضای مدرن می شود. همانگونه که مشاهده می کنید، لبه های اطراف محوطه  بالا آمده و سنگ ریزه ها در داخل آن قرار گرفته اند که این کار باعث می شود در حین راه رفتن سنگ ریزه ها به بیرون نریزند.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

6 - استفاده از سنگ مصنوعی رنگی در کنار سنگ ریزه های رنگارنگ. اینجا، طراح از ترکیب دلپذیر و رنگارنگی از سنگ ریزه ها با دیگر مواد سخت برای بدست آوردن یک نمای منحصر به فرد استفاده کرده است. سنگ ریزه های با رنگ گرم در اطراف آتش دان به همراه سنگ مصنوعی به رنگ های خاکستری، بنفش و سفید باعث ایجاد یک منظره چشم نواز شده است.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

7 - سنگ با کنتراست بالا. ترکیب روشن با سنگ فرش تیره  یا برعکس یک منظره زیبا را در فضا سازی به وجود می آورد. این ترکیب می تواند در فضای سبز به سبک معاصر و گیاه کاری مینیمال بسیار مناسب باشد.

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

8 - استفاده از ورقه های فولادی در کنار سنگ ریزه. می توانید از ترکیب ورقه های فولادی در کنار سنگ ریزه های دارای طیف رنگی گرم و یا خنک برای ایجاد یک منظره صنعتی شیک استفاده کنید. در تصویر بالا از ورقه فولادی به عنوان دیواره باغچه و هم به عنوان لبه پله  استفاده شده است. زنگار قرمز-قهوه ای فولاد که با رنگ نقره ای سنگ ها در هم آمیخته شده،  نمای بسیار دلپذیری را به وجود آورده است.

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

9 - استفاده از سنگ تک رنگ در کنار سنگ ریزه. ترکیب سنگ ریزه های کرم رنگ و تخته های سنگ فرش ماسه ای رنگ برای ایجاد یک حیات با نمای مدیترانه ای بسیار مناسب است. یک سفال ساده در مرکز و  گلدان های سفالی که با علف های تزیینی آرایش شده اند طراحی را کامل کرده اند.

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

10 - استفاده از آجر در کنار سنگ ریزه. سنگ ریزه نخودی رنگ برای مدت ها جزء موادی بوده که برای مسیرهای باغ ها انتخاب می شدند، و مکمل مواد سنتی ساختمانی مثل آجر و سنگ می باشند. ترکیب سنگ های نخودی رنگ با محوطه هایی که دارای دیوارهای آجری هستند هارمونی زیبایی را ایجاد می کند.

نکته:  سنگ ریزه ها در زیر پا احساس خوبی را القا می کنند اما کمی به اطراف هم پخش می شوند. برای کاهش حرکت شان، مسیر را حاشیه بندی کنید و سنگ ریزه را تا ارتفاع  1 تا 1.5 اینچ (دو و نیم تا حدود چهار سانتیمتر) بر روی سطح بریزید.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید

 

کلیدواژه ها: طراحي باغ با سنگ ريزه, طراحي باغ, سنگ ريزه