سنگ طبیعی در تزئین کاروان

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/3/24 16:59 (2171 نمایش)

دورانی که در آن صاحبان کاروان ها و خانه های متحرک، توجهی به زیبایی و آسایش ماشین خود نداشتند و تنها به این فکر می کردند که بتوانند در جاده حرکت کنند به پایان رسیده و امروزه این خانه به دوشان و طراحان دکوراسیون های داخلی آنها هوشمندانه از سنگ های طبیعی در داخل کاروان ها و خانه های متحرک استفاده می کنند و به نتایج موفق و لاکچری نیز دست یافته اند. علت این همه محبوبیت سنگ های طبیعی در چیست؟ و چرا از آن بدین صورت غافلگیر کننده حتی برای طراحی داخل ماشین نیز استفاده می شود؟

 

استفاده از سنگ در خانه متحرک

 

 

استفاده از سنگ

یکی از رایج ترین نگرانی ها در رابطه با استفاده از سنگی طبیعی در هر سازه متحرک، این است که ممکن است باعث افزایش وزن سازه و در نتیجه باعث افزایش مصرف سوخت جهت جابجایی شود که علاوه بر آن موجب خرابی در بخش های دیگر خودرو نیز شود.

یک شرکت معروف در زمینه سنگ، راهکارهای جالبی برای استفاده از سنگ در خانه های متحرک به مشتریان خود پیشنهاد می دهد. این شرکت پیشنهاد می دهد تا از سنگ های نازک با ضخامت کمتر از 2 سانتی متری استفاده کنند. انتخاب صحیح نوع سنگ نیز نکته قابل توجهی است. در انتخاب سنگ برای این منظور موارد زیادی وجود دارد که باید درباره آن دقت کرد و علاوه بر آن محل قرار گیری سنگ نیز بسیار مهم است که در چه دیواره و یا قسمت هایی قرار است که مورد استفاده قرار گیرد تا بیشترین زیبایی را به گرمای فضا بتواند ببخشد.

 

به استفاده غیر مرسوم از سنگ های طبیعی فکر کنید

در طی سالهای اخیر، سنگ طبیعی راه خود را در دیواره های آشپزخانه، حمام و کف خانه های متحرک پیدا کرده و به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ طبیعی یک گزینه خلاقانه برای خانه های متحرک است. طراحان با به کار گیری سنگ های دارای ضخامت کم، و طراحی صحیح می توانند به سنگ به عنوان یک گزینه مناسب فکر کنند بدون این که نگران اضافه شدن وزن خانه باشند و با استفاده از سنگ طبیعی در طراحی خود قادر خواهند بود تا شرایط استفاده از المان های طبیعی را در فضای خانه متحرک بالاتر ببرند.

راه های دیگری نیز برای استفاده از سنگ های طبیعی در خانه های متحرک وجود دارد که شاید خیلی دائمی نباشد اما می توانند در دکوراسیون داخلی حس و حال بهتری را القاء کنند. می توان ابزار داخل حمام و آشپزخانه را از سنگ های طبیعی ساخت. در حمام لیوان ها، نگهدارنده های مسواک، پوشش های دستمال و جعبه های کوچک و در آشپزخانه تخته های برش، گلدان ها، وسایل نگهدارنده و سینی ها را می توان از سنگ ساخت.

 

استفاده از سنگ در خانه های متحرک

 

 

با توجه به مشکل وزن سنگ که بسیاری از طراحان خانه های متحرک را در استفاده از سنگ طبیعی محتاط کرده، اما باید گفت که وزن بسیاری از اجسام ساخته شده از سنگ به حداقل خود رسیده و راحت تر می توان از آن ها استفاده کرد.علاوه بر سنگ طبیعی میتوان از روکش هاای با طرح سنگ نیز استفاده کرد که هم باعث کاهش وزن و هم می توانند حال و هوای سنگ طبیعی را تا حدودی تداعی کنند.

یکی دیگر از محصولات تولیدی سنگ طبیعی که تولید کنندگان موفق به کاهش شدید وزن آنها بدون ایجاد تغییر در متریال شده اند میز پذیرایی می باشد. میزهای سبکی با سنگ های نازک شده ای ساخته اند که وزن آنها به شدت کاهش یافته و حمل و نقل آن ها را آسان کرده است.

 

استفاده از سنگ در خانه های متحرک

 

سلیقه های مختلف در سنگ طبیعی

مانند خانه های نرمال، در کاروانها نیز مد و سلیقه های مختلفی در طراحی با سنگ طبیعی وجود دارد. کوارتزیت آخرین مد سنگ طبیعی مورد استفاده در خانه ها متحرک است. بیشتر کوارتزیت ها ظاهری شبیه به مرمر دارند. بسیاری از افراد به علت خراش پذیری و لکه پذیری بالای سنگ مرمر در استفاده از آن به عنوان صفجه کابینت آشپزخانه مردد هستند ولی کوارتزیت ظاهری بسیار شبیه به مرمر دارد ولی دارای دوام بیشتری می باشد.

 

آیا ارزش دارد؟

در گفتگو با صاحبان کاروانها از آنها سوال شده که هرچند در منازل آن ها از سنگ طبیعی استفاده می شود و دارای ظاهری اصیل و ماندگار می باشد ولی آیا درباره خانه های متحرک خود نیز همین طور است؟ آیا ارزش این را دارد که در خانه های متحرک خود نیز از سنگ استفاده کنند؟ این کار باعث افزایش و یا کاهش ارزش خانه های متحرک می شود؟

اگر چه طراحان پیش از هر اقدامی با صاحبان آن درباره سلیقه و سبک زندگی شان مشورت می کنند و مطابق سلیقه مالک اقدام به طراحی و انتخاب متریال می کنند، ولی استفاده از سنگ های طبیعی در خانه های متحرک و کاروان ها می تواند یک خانه متحرک را تبدیل به یک خانه با شکوه کند و ارزش آن را بسیار بالا می برد. بر خلاف سایر مصالح ساختمانی سنگ طبیعی بدون توجه به موقعیت و مکان مورد استفاده به تنهایی نیز دارای زیبایی و ارزش بالایی می باشد و هر کجا که استفاده شود این احساس مطلوب را با خود به همراه دارد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید

 

کلیدواژه ها: سنگ طبيعي در کاروان, سنگ طبيعي در خانه متحرک, تزئين کاروان با سنگ طبيعي, ميز سنگي