آموزش نحوه حضور در نمایشگاه سنگ با آلن گِیل

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/8/5 16:45 (1956 نمایش)

آلن گِیل تا کنون در نمایشگاه های مختلف سنگ غرفه داشته و یا بازدید کننده بوده وی بیش از یک دهه در بخش فروش سنگ فعالیت کرده و در این مطلب به توصیه های وی در مورد نحوه حضور صحیح در یک نمایشگاه بین المللی سنگ و نحوه ایجاد آمادگی در تیم همراه، برای حضور مفیدتر در این رویداد می پردازیم.

نمایشگاه بین المللی سنگ یک اتفاق بسیار خاص است؛ زیرا تمامی کارخانه ها و افراد فعال در صنعت سنگ را در یک مکان گرد هم می آورد. حضور در نمایشگاه سنگ فرصت بسیار خوبی را ایجاد می کند تا محصولات و خدمات خود را به جامعه هدف معرفی کنید ولی شرکت در یک نمایشگاه سنگ بین المللی بسیار هزینه بر بوده و منطقی است که انتظار داشته باشید تا سرمایه بازگشتی خود را از این رویداد به بیشترین میزان افزایش دهید. آلن گیل اعتقاد دارد حضور در نمایشگاه سنگ همچون کاشتن یک بزر و برداشت محصول آن می باشد که این کار با برنامه ریزی و تعین اهداف ملموس پیش از زمان برگزاری نمایشگاه امکان پذیر است.

 

نمایشگاه سنگ

 

آلن گِیل از سال 1993 میلادی در صنعت ساخت و ساز و در بخش بازاریابی و فروش سنگ کار کرده و کارنامه فوق العاده او در همکاری با کارخانه های انگلیسی باعث شد تا او بیش از ده سال در بخش بازاریابی سنگ به خدمت رسانی مشغول باشد. حال او مدیریت شرکت بازاریابی ساخت و ساز Keystone را بر عهده دارد و متخصص بازاریابی آژانس ساخت و ساز است. این آژانس با افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند کار کرده و در بعضی موارد تامین کننده آنها بوده و با بازاریابان تخصصی خود به آنها کمک می کند که فروش و سود ناخالص خود و شرکت های زیر مجموعه را افزایش دهند.
 

 

نمایشگاه سنگ

 

آلن می پرسد: اگر بخواهید در یک نمایشگاه سنگ ساختمانی مانند نمایشگاه سنگ ساختمانی ExCeL لندن که در 25 آوریل 2017( مصادف با پنجم اردیبهشت 1396 برگزار شد) حضور یابید چه چیز هایی را در نظر می گیرید؟ زمان خوبی است که در مورد نمایشگاه های سنگ صحبت کنیم.

 

 

نمایشگاه سنگ

 

 

بهترین اهداف برای حضور در نمایشگاه سنگ چه می تواند باشد؟

 

البته این مورد بستگی به محصول و یا خدمات شما دارد اما من مواردی را که باید به آن توجه شود را در زیر لیست کرده ام.

تعیین تعداد ارتباطاتی که در نمایشگاه برای فروش بهتر محصولات باید بر قرار کرد.

تعیین میزان نمونه هایی که در طی برگزاری نمایشگاه سنگ می بایست به مشتریان بدهید.

تعیین میزان محصولاتی که در طی برگزاری نمایشگاه سنگ می بایست فروخت .

تعیین تعداد قرارملاقات هایی که در طی برگزاری نمایشگاه می بایست هماهنگ کنیم.

برای موفقیت در نمایشگاه می بایست تیمی از کارشناسان برنامه مشخصی برای تعیین این اهداف و برنامه های لازم برای رسیدن به آن را تبیین و به تمامی اعضاء گروهی که قرار است در نمایشگاه حضور یابند ابلاغ کنند.

 

 

نمایشگاه سنگ

 

تمامی جزئیات ساده و پیش پا افتاده را پیش از برگزاری نمایشگاه مکتوب و برای هر آیتم هدفی را مشخص نمایید. رمز موفقیت شما در نمایشگاه سنگ این است که مانند بقیه حاضرین تمامی این موارد را پیش پا افتاده تصور نکنید و اهداف مشخصی داشته و برای رسیدن به هر کدام برنامه داشته باشید. هرچه اهداف دارای جزئیات بیشتری باشند؛ احتمال رسیدن شما به آنها افزایش پیدا می کند. اینها چیزهایی هستند که ذهن ما را به سمت هدف هدایت می کنند و کمک می کند به روی آنها با دقت بیشتری تمرکز کنیم.

 

نمایشگاه سنگ

 

پس از آنکه دقیقا هدف را مشخص نمودید، نیاز است که مشخص کنید بهترین راه برای رسیدن به آن چیست!؟. در زیر لیست خلاصه ای از آیتم های لازم برای حضور در یک نمایشگاه سنگ را آورده ام و قطعاً شما نزد خود تصور خواهید کرد که بیشتر موارد را دیده اید و برایتان آشناست. اما تجربه حاصل از بازدید چندین نمایشگاه سنگ ساختمانی به من نشان داده که این موارد آشنا خیلی هم مورد توجه همگان قرار نمی گیرند!

 

تیم خود را انتخاب کنید

مطمئن شوید افرادی را که برای معرفی شرکت و محصولات خود انتخاب می کنید از اینکه در یک نمایشگاه سنگ حضور یابند، راضی و خوشحال اند.یک تیم منسجم و با انگیزه می توانند خوب را به عالی تبدیل کنند.

 

تیم را توجیه کنید

اطمینان حاصل کنید که افرادتان تمام زمان و هزینه ای را که برای حضور در یک نمایشگاه سنگ صرف کرده اید را درک می کنند. تمام پیام های کلیدی و هدف های اصلی شما برای حضور در نمایشگاه باید توسط همه اعضای تیم به صورت کامل فهمیده و پیام های کلیدی بر روی لب های همه اعضای تیم باشد.

 

میزبان خوبی باشید

حداقل در روزهای برپایی نمایشگاه سنگ کسی نمی تواند سیگار بکشد ولی شرایط را به حدی برای اعضاء تیم سخت و کسل کننده نکنید که نتوانند حرف بزنند، پیامک ارسال کنند و روزنامه بخوانند و صرفاٌ در طی این مدت دست به سینه بنشینند. تماس چشمی خوب به همراه یک لبخند زیبا کمک شایانی به جذب بازدید کننده نمایشگاه به غرفه شما می کند.

 

اطلاعات را جمع آوری کنید

در زمان مواجهه با بازدید کنندگان، کارت های شخصی آن ها را بگیرید و کارت خودتان را نیز به آنها بدهید. اگر احساس کردید آنها مشتریان خوبی خواهند بود به آنها بگویید که بعد از اتمام نمایشگاه سنگ با آنها تماس خواهید گرفت و واقعا این کار را انجام دهید!

البته این تکنیک همواره برای فروش بیشتر خوب نیست چون در این حرکت، حواس پرتی زیادی وجود دارد و ممکن است بخشی از سفارشات گم؛ و جزئیات فراموش شوند. برای همین اطلاعات تماس آن ها را گرفته و برای دیدن هرچه سریعتر آنها بعد از اتمام نمایشگاه سنگ زمانی را برای این کار اختصاص دهید.

 

نمایشگاه سنگ

 

و در نهایت اگر در نمایشگاه سنگ به عنوان بازدید کننده یا غرفه دار حضور دارید از اینکه جلو بیایید و سلام کنید؛ خجالت نکشید.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید
 

کلیدواژه ها: نمايشگاه سنگ, نمايشگاه بين المللي سنگ, نمايشگاه بين المللي