دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران - محلات

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/7/30 19:19 (832 نمایش)

دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران 17 الی 20 اکتبر 2017 مصادف با بیست و پنجم لغایت بیست و هشتم مهرماه 1396 در محل دائمی نمایشگاه سنگ نیم ور محلات واقع در ده کیلومتری جاده محلات بر گزار شد.

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور مقامات کشوری برگزار گردید و در این مراسم مسئولین وزارت صنعت معدن و تجارت، مسئولین شهرستان محلات و استان مرکزی و روسای انجمن های صنعت سنگ و معدن ایران اقدام به سخنرانی نمودند.

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

شهرستان محلات در فاصله 105 کیلومتری شهر اراک واقع می باشد که وجود اتوبانهای مختلف امکان دسترسی مناسب این شهر را به تمامی نقاط کشور فراهم نموده است.

وجود دوازده درصد از ذخایر سنگ تراورتن جهان در معادن شهرستان محلات باعث گردیده تا از دیرباز صنعت سنگ محلات مورد توجه دست اندرکاران سنگ ساختمانی قرار گیرد به نحوی که با فعالیت دویست و پنجاه واحد فرآوری سنگ و هفتاد معدن سنگ تزئینی شرایط اشتغال مستقیم بیش از پنج هزار نفر در این شهرستان فراهم شده است که حاصل آن تولید سالانه بیش از دوازده میلیون متر مربع انواع سنگ ساختمانی می باشد.
مراکز فرآوری سنگ ساختمانی فعال در شهرستان محلات سالانه بیش از دو درصد از سنگ ساختمانی و بیش از هشت درصد از سنگ تراورتن جهان را تولید می نمایند.

شهرستان محلات دارای مرغوبترین انواع سنگ تراورتن بوده که از جهت تنوع در رنگ، برش و صیقل پذیری در بازار جهانی زبان زد خاص و عام می باشد و موجب گردیده تا شهرستان محلات به عنوان قطب سنگ تراورتن جهان شناخته شود. از معادن معروف این شهرستان میتوان به معادن عباس آباد، علی آباد، آبگرم، دره بخاری، آتشکو و... اشاره نمود که محصولات این معادن به صورت خام و یا فرآوری شده به کشورهای ایتالیا، چین، روسیه، عراق، ترکمنستان و... صادر می گردد.

نمایشگاه سنگ محلات اولین بار در سال 1387 فعالیت خود را شروع  و با کسب تجربه در طی برگزاری سالهای متمادی اکنون این رویداد به یک گردهمایی معتبر برای معماران و تجار سنگ بین المللی تبدیل شده است. در طی این مدت شاهد تحولات عظیمی در توسعه کمی و کیفی این رویداد هستیم که در جدول زیر گزارش آماری پیشرفت این رویداد نمایش داده شده است.

 


نمایشگاه سنگ ایرران - محلات

 

حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعلام می دارد که نمایشگاه سنگ ایران مورد توجه تجار و معماران بین المللی فراوانی قرار دارد و از زمانی که نمایشگاه سنگ ایران در محل دائمی خود برگزار شده، باعث حضور بیشتر تاجران و سفرای بین المللی در این شهر شده که حاصل آن تجهیز بیش از صد کارخانه فرآوری سنگ به سیستم های مدرن روز جهان گردیده که فعال شدن شرکت های فرآوری سنگ منطقه در امر صادرات به صورت مستقیم را موجب شده است که در نهایت یکی از نتایج برپایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات ارتقاع کیفیت محصولات و کمک به افزایش صادرات سنگ می باشد.

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران - محلات با امکاناتی مشتمل بر 70 هزار متر مربع فضای باز و 20 هزار متر مربع فضای سرپوشیده میزبان 500 غرفه دار ایرانی و خارجی بود.


 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

بخش های اصلی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- محلات شامل موارد زیر می باشد:

تکنولوژی های مربوط به صنعت ساختمانی

سنگ طبیعی به صورت برش خورده

کوپ سنگ طبیعی

مواد اولیه شیمیایی برای فرآوری سنگ

تکنولوژی های مرمت سنگ

فرآوری های سطح سنگ ساختمانی

دستگاه و ادوات استخراج و فرآوری سنگ

 

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

بهنام نیکفر مدیر عامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعتقاد دارد که دائمی شدن نمایشگاه بین المللی سنگ ایران یکی از مهمترین اهداف این سازمان می باشد و می تواند صنعت سنگ ایران را به میزان بسیار زیادی هم در داخل و هم در بازار بین المللی ارتقاع دهد ولی این برنامه می بایست به نحوی اجرا شود که تازگی و بدیع بودن در آن حفظ شود و به علت دائمی بودن نمایشگاه باعث کسالت مخاطبین این صنعت نگردد ولی چگونگی رسیدن به این هدف دارای اهمیت بالایی می باشد و در جلسات متعدد با هیئت مدیره و صاحب نظران و اهل فن این موضوع به بحث پرداخته شده و تا زمانیکه تمام جوانب و زوایای این طرح به صورت کامل کارشناسی نشود مطالعات این طرح ادامه خواهد یافت.

 

 

 

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نیز با اشاره به موقعیت استراتژیک مناسب کشور مان در میان بازارهای هدف صادرات سنگ جهانی همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتحادیه اروپا و روسیه و وجود منابع عظیم سنگ تزئینی در کشورمان که دارای بیشترین میزان تنوع طرح و رنگ می باشد، نمایشگاه بین المللی سنگ ایران را سکوی پرتابی برای شرکت های ایرانی که قصد صادرات به دیگر کشورها را دارند تشبیه می کند و رویکرد دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران را حضور حداکثری تجار مطرح بین المللی و ایجاد پاویون های سنگ ایران در سایر نمایشگاه های بین المللی سنگ معتبر اعلام می کند

 

 

 

 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

در دهمین دوره از نمایشگاه بین المللی سنگ محلات 350 نفر از تجار و میهمانان خارجی از 18 کشور جهان شامل کشورهای ایتالیا، چین، هند، ترکیه، اتریش، نروژ، آذربایجان، نیجریه، غنا، کونگو، عمان و کویت و...از جلوه های دهمین نمایشگاه سنگ ایران بازدید نمودند.
 

نمایشگاه سنگ ایران محلات

 

تعداد شرکت های خارجی حاضر در دهمین دوره از نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حدودا سی درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و در این دوره برای اولین بار شرکت هایی از برزیل و آفریقا در نمایشگاه حضور یافتند.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: نمايشگاه بين المللي سنگ ايران محلات