سنگ چرمی

سنگ چرمی

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/1/25 22:24 (4335 نمایش)

یکی دیگر از روشهای کهنه و قدیمی نشان دادن سنگ، چرمی کردن آن می باشد. برای چرمی کردن سنگ، هیچگونه محدودیتی در نوع سنگ وجود ندارد ولی بیشتر از سنگ های تراورتن و مرمریت برای این منظور استفاده می شود. در فرآیند چرمی کردن سنگ مرمریت با تغییر لقمه های دستگاه ساب، به جای لقمه های معمول، از لقمه هاي فرچه اي فرانكفورتي استفاده می شود که در طی آن قسمت های ضعیف تر از روی سطح کنده و ظاهری با پستی و بلندی مطلوب ایجاد می شود و در انتهای مرحله ساب زنی، امکان براق سازی پستی و بلندی های ایجاد شده نیز وجود دارد و در چرمی کردن سنگ تراورتن به علت بافت متخلخل آن، فرآیند بسیار راحت تر و دستگاه سطحی صاف برروی سنگ ایجاد می کند و حفره های سنگ  باعث ایجاد سطحی کاملا  غیر یکنواخت می شوند که در نتیجه احتیاج به کندن نا مرتب از سطح و ماشین کاری خاصی وجود ندارد.سنگ های چرمی تراورتن بیشتر در چهار صورت سنگ شکلاتی چرمی، سنگ کرم چرمی، سنگ چرمی روشن و سنگ چرمی سیلور در بازار موجود می باشند که سنگ های کرم و شکلاتی آن بسیار پرطرفدار می باشند.سنگ چرمی روشن بیشتر در نما و سنگ های تیره تر در فضاهای داخلی و لابی ها به کار می روند.

 

چرمی کردن سنگ

 

با چرمی کردن سنگ، ظاهری جدید از سنگ به نمایش در می آید که برای هر نوع سنگ متفاوت است. سنگ های مرمریت معمولا دارای رگه ها ای ضعیف بر روی سطح هستند و در هنگام درگیر شدن لقمه ها با این رگه ها به راحتی این رگه ها از روی سطح کنده می شوند. سنگ های تراورتن دارای تخلخل بالایی می باشند و میتوان عملیات پر کردن سوراخ های سنگ را پیش از فرآیند چرمی کردن انجام داد. در صورتیکه پس از چرمی شدن عملیات خاصی بر روی سنگ صورت نگیرد میزان جذب رطوبت سنگ افزایش می یابد و در نتیجه مستعد برای جذب کثیفی می باشد لذا استفاده از آن در کف و مکانهایی که میزان آلودگی آنها بالا است توصیه نمی شود و یا باید از ابتدا از سنگی برای این منظور استفاده شود که میزان تراکم بالا و جذب رطوبت کمی داشته باشد. اگر در دکوراسیون خود، احتیاج به سنگی با میزان فرورفتگی و برجستگی بیشتری دارید به شما توصیه می شود که از سنگ های بادبر استفاده نمایید . تفاوت سنگ چرمی و سنگ بادبر در نحوه فرآیند تولید آن می باشد که در فرآیند چرمی کردن سطح به وسیله ماشین و در بادبر به وسیله پتک و به صورت دستی این کار انجام می گیرد لذا میزان فرورفتگی و برجستگی حاصل از بادبر کردن بسیاربیشتر از چرمی کردن است. امکان استفاده از سنگ چرمی شده در ديوار پاركينگ، ديوار بالكن و ديوار لابي می باشد.

در اینفوگراف زیر به توضیح انواع عملیات سطحی امکان پذیر بر روی سنگ پرداخته شده است

 

سنگ چرمی

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.