بوک مچ

بوک مچ

نوشته شده در : 1396/1/29 1:2 (246 نمایش)

بوک مچ، به نوعی قرارگیری سنگ های با ابعاد بزرگ ( اسلب) می گویند که در طی آن رگه های سنگ و نقوش آن در امتداد هم قرار می گیرند که بسته به فضای مدنظر میتوان دو و یا چهار قطعه سنگ اسلب را بوک مچ نمود. این کار کاملا سلیقه ای بوده و طراح با هنر و نظر خود می تواند با قرار دادن اسلب های مختلف در کنار یکدیگر اشکال مختلف ایجاد نماید که هر یک منحصر به فرد و تکرار ناشدنی می باشند.

 

بوک مچ سنگ اسلب

یک نمونه بوک مچ سنگ دوتایی

 

 

 

بوک مچ سنگ اسلب

یک نمونه بوک مچ سنگ چهارتایی

 

 

در بوک مچ نمودن سنگ، یک قطعه سنگ بزرگ و واحد ایجاد میشود که در نتیجه شکوه و عظمت فضای کار شده دو چندان می شود. در اکثر موارد نور پردازی از پشت سطح سنگ های بوک مچ شده صورت می گیرد.

 

نکته مهم:

به منظور ایجاد یک بوک مچ می بایست سنگ کناری قرینه سنگ ابتدایی نصب گردد، لذا برای بوک مچ کردن حتما می بایست سنگ های اسلب به صورت یک درمیان سمت نمایش آنها تغییر یابد. یعنی سنگ دومی که به فرآیند ساب و رزین کاری ارسال می شود سطح نهایی آن پشت سنگ اول است و به همین ترتیب به صورت یک در میان رو و پشت سنگ برای ساب و رزین کاری تغییر می کند تا در زمان نصب بتوانند خطوط و نقش و نگار سنگ را در کنار یکدیگر چیدمان کنند.

 

بوک مچ سنگ اسلب

 

نحوه انجام بوک مچ:

برای نصب سنگ های اسلب به روش بوک مچ، پس از شاسی کشی بر روی شاسی یک لایه شیشه سکوریت نصب می گردد و سپس سنگ های اسلب بر روی شیشه نصب می شوند باید توجه داشت که هنگام شاسی کشی، فضای کافی برای نصب چراغ های ال ای دی نواری و امکان تعویض آنها وجود داشته باشد.

 

بوک مچ سنگ اسلب

 

نکته مهم:

برای ایجاد بهترین جلوه از سنگ های اسلب کار شده می بایست فاصله چراغ های ال ای دی با سنگ یکسان و با فاصله برابر از یکدیگر در سرتا سر سطح پخش شده باشند که در غیر اینصورت شاهد خطوط تاریک در بخش هایی از سنگ خواهیم بود.

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

رزین کاری            سنگ بادبر           شاسی کشی نما             سنگ چرمی