سنگ سنداستون

سنگ سنداستون

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/3/2 16:19 (2798 نمایش)

ماسه سنگ و یا همان سنگ سنداستون از به هم پیوستن ذرات گرد ماسه و کانی های سنگی در طی فرآیند ته نشین شدن لایه های ماسه در رودخانه و دریاچه ها و یا بیابانها  ایجاد می شود و تحت فشار و دمای بالا ذرات به یکدیگر متصل و سنگ را تشکیل می دهند. همانگونه که ماسه دارای رنگ های مختلف است، سنگ سنداستون نیز دارای تنوع رنگ می باشد از جمله رنگ های متداول این نوع سنگ شامل: سفید، خاکستری، زرد، قرمز و قهوه ای می باشد. یکی از منابع معروف سنداستون، منطقه جنوب غرب امریکاست که سنداستون قرمز رنگ آن دارای شهرت جهانی است. در کنار خاصیت سختی بالای سنگ سنداستون، این سنگ ماهیت خرد شوندگی نیز دارد و به همین خاطر به عنوان سنگ کارت تیز کن و تیز کننده ادوات نیز استفاده می شود. سنگ سنداستون به دلیل تخلخل زیاد دارای خاصیت جذب آب بالایی نیز می باشد.

 

سند استون

 

از دیگر ویژگی های سنگ سنداستون، مقاومت بالای آن در برابر یخ زدگی و هوا زدگی می باشد و در پروژه های ساختمانی با پوشش سطحی تیشه ای نیز مورد استفاده قرار می گیرند. طراحانی که قصد سنت شکنی و ایجاد طرح های خاص با به کارگیری سنگ طبیعی دارند، سنداستون یکی از گزینه های مناسب برای انتخابشان می باشد. این نوع سنگ با دارا بودن خطوط متمایز چشم هر بیننده ای را از خستگی و یکنواختی دور می کند و با استفاده از نورپردازی میتوان نقوش بر روی آن را در طول شب به صورت متمایز نشان داد و جلوه های خیره کننده ای را با آن ایجاد کرد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. انتخاب سند استون یک ریسک می باشد و در صورت عدم به کار بردن صحیح و با سلیقه و استفاده از لوازم جانبی غیر متجانس در کنار نمای سنگ کار شده امکان دارد بعد از مدتی باعث دلزدگی افرادی شود که به صورت مرتب با آن فضا در ارتباط هستند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که حتما پیش از انتخاب و نصب این سنگ تصویر تمام شده آن را از طراح خود مطالبه کنید و با اطمینان در استفاده از آن تصمیم بگیرید. استفاده از سنگ های با طرح خاص و نقوش منحصر به فرد احتیاج به جسارت طراح و پذیرفتن ایده توسط کارفرما دارد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.