شرایط حضور در دهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان

نوشته شده توسط : Digisang Admin در : 1396/8/22 11:11 (1695 نمایش)

آقای دکتر شاکری، مدیریت عامل شرکت نمایشگاهی نیاک و همچنین مشاور انجمن انبوه سازان در مصاحبه با واحد خبرگزاری دیجی سنگ از برگزاری دهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان در تاریخ ۱۹ الی ۲۱ آذرماه خبر داد وی  همچنین افزود: دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور برترین‌های صنعت سـاختمان کشور قوی تر از سال های گذشته در مصلی امام خمینی شهر تهران برگزار خواهد شد و تاکنون بیش از ۱۰۰ شرکت جهت حضور در این رویداد ثبت‌نام داشته‌اند تا ضمن ارائه تولیدات، خدمات و توان‌مندی‌های خود‌، بتوانند در ملاقات‌های B2B با خریداران و مشتریان بالقوه بهره لازم را برده و زمینه تعاملات تجاری اقتصادی بدون واسطه را فراهم آورند. در ادامه گفتگو برگزارکننده دهمین نمایشگاه تخصصی صنــعت سـاختمان در خصوص نحوه ثبت نام  در این رویداد و مشکلات صنعت ساختمانی کشور توضیحاتی ارائه نمود.

 

نمایشگاه صنعت ساختمان

 

 

آقای دکتر شاکری در طی سال جاری علاوه بر دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان قصد برگزاری چه نمایشگاه های دیگری را دارید؟

امسال در تاریخ 19 الی 21 آذر ماه دهمین نمایشگاه تخصصی صنــعت سـاختمان در مصلی امام خمینی برگزار خواهد شد و همچنین اولین نمایشگاه کسب و کار اینترنتی که هنوز محل آن مشخص نشده است.

 

درباره شرکت‌کنندگان و روند ثبت‌نام توضیح بفرمایید.

متاسفانه متراژ و فضای در اختیار ما در سایت نمایشگاهی مصلی امام خمینی محدود است و مانند نمایشگاه بین‌المللی فضای زیادی را نداریم. فضای مفید سالن‌ها در حدود 7 هزار متر مربع است که در مصلی در نظر گرفته و تجهیز شده اند و تا به امروز تقریباً یک ماه از اعلام فراخوان برای شرکت‌ها گذشته و حدود سه‌هزار متر مربع ثبت‌نام صورت گرفته است که البته این میزان به علت ثبت نام گزینشی شرکت ها می باشد، چون با توجه به همکاری صورت گرفته با انجمن صنفی انبوه‌سازان حضور بخش‌های خاصی از صنعت ساختمان در این نمایشگاه مدنظر ماست و شرکت هایی را گزینش کرده ایم که در حوزه صنعتی‌سازی و ساخت‌ و‌سازهای حوزه انبوه‌سازی و بحث‌های مرتبط با آن فعالیت دارند.

 

امکان حضور چند شرکت در این دوره از نمایشگاه صنعت ساختمان فراهم شده است؟

نهایتاً امکان جانمایی‌ ۲۵۰ مشارکت‌کننده را داریم و تاکنون حدود ۱۰۰ شرکت را گزینش کرده‌ایم.

 

تاکید اصلی دهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان بر چه موضوعی است و از برگزاری این رویداد  چه اهدافی را دنبال می‌کنید؟

در گزینش شرکت های داوطلب حضور، شرکت‌هایی را انتخاب می کنیم که بتوانند در دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان تجهیزات به‌روز و فن‌آوری‌های نوین عرضه کنند و مرتبط با بحث صنعتی‌سازی و انبوه‌سازی فعالیت نمایند زیرا ساخت ساختمان در ایران تفاوتهای بسیاری با آن‌ چه امروزه در جهان شاهدش هستیم دارد که تلاش شده تا با برگزاری دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان گامی جهت نزدیک تر شدن به استانداردهای جهانی برداریم. در سالهای گذشته اکثر تجهیزات از خارج کشور وارد می‌شد و شرکت‌کنندگان صرفا نمایندگی های فروش شرکت های خارجی بودند، اما با همت مهندسان داخلی شاهد افزایش بومی‌سازی تجهیزات هستیم که حاصل آن منجر به تولید بیش از ۵۰ درصد تجهیزات در داخل کشورمان شده است.

 

آقای دکتر شاکری آیا دوره‌های قبلی نمایشگاه صنعت ساختمان را نیز شما برگزار کرده اید؟

بله، تمامی ده دوره نمایشگاه صنعت ساختمان توسط شرکت نمایشگاهی نیاک برگزار شده است.

 

با توجه به سابقه ده ساله شما در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان لطفاً درباره مشکلات و چالش‌های پیش روی این صنعت توضیح دهید.

مشکل عمده صنعت ساختمان، سیاست‌ گذاری‌های غلط در ادوار گذشته است، زیرا تمرکز اصلی بر بحث کمیت تولید واحدهای مسکونی بوده و بحث کیفیت آن در وحله بعدی توجهات قرار داشته است. در برخی موارد اعتبار بانکی به‌ موقع به انبوه سازان پرداخت نشده که موجب نیمه کاره رها شدن پروژه های در حال ساخت و یا غیر قابل سکونت بودن پروژه های اتمام یافته شده است و گام اول بر طرف نمودن این معضل و سپس تغییر سیستم ساخت است تا پروسه ساخت ساختمان سریع‌تر و ارزان‌تر انجام شود و در مکان یابی پروژه های انبوه سازی دقت بیشتری صورت گیرد و همچنین باید به موضوع شهرسازی و معماری شهری هم توجه کافی شود. متاسفانه عدم توجه به این مسائل باعث ایجاد معضل های موجود شده است.

 

چه امکاناتی برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است؟

در دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با نوآوری های به کاربرده تلاش نمودیم تا  خدماتی در اختیار غرفه داران گذاشته شود  که به جرعت می توان گفت برای اولین بار این اتفاق در برپایی یک نمایشگاه رخ می دهد و امیدواریم بتوانیم خاطره ای خوب از این رویداد برای آنها ایجاد کنیم که این خدمات شامل:

1- با توجه به تفاهم نامه تنظیم شده با مدیریت مجموعه واحدهای تجاری نمایشگاه دائمی صنعت ساختمان رضا واقع در منطقه 18 برای غرفه داران حاضر در دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان این امکان در نظر گرفته شده است که بتوانند به مدت یک سال به رایگان از یک واحد تجاری در این مجموعه بهره مند شوند.

نمایشگاه صنعت ساختمان رضا در محلی معادل ۳۲۰۰۰ متر مربع در منطقه ۱۸ تهران واقع در میدان آزادی، بزرگراه فتح بلوار الغدیر خیابان منجیل واقع شده و دارای ۲۵۶ باب مغازه و تعداد ۲۷ سوله در متراژهای مختلف و حدود ۱۰۰۰ عدد پارکینگ می باشد.

 

 

 

 

 

2- امکان قرارداد با تعاونی انجمن صنفی انبوه سازان جهت تامین کالا و خدمات

3- درج آگهی رایگان در کتاب نمایشگاه

4- پذیرایی نهار و میان وعده در طول ایام نمایشگاه

5- اعطای گواهی حضور و تقدیر نامه به مدیران شرکت های حاضر در نمایشگاه

6- رجیستری بازدید کنندگان و ارائه گزارش اطلاعات کامل بازدید کنندگان به شرکت های حاضر

 

 

 

 

کلیدواژه ها: نمايشگاه صنعت ساختمان