برای سنگ فرش پارکینگ چه سنگی توصیه می کنید؟

برای سنگ فرش پارکینگ چه سنگی توصیه می کنید؟

نوشته شده در : 1395/12/14 14:44

سنگ فرش مورد استفاده برای کف باید مقاومت بالایی نسبت به سایش داشته باشند که به همین دلیل سنگ های گرانیت و مرمریت به علت استحکام بالایی که دارند بهترین گزینه می باشند.

ولی برای سنگ فرش پارکینگ علاوه بر خاصیت استحکام، مقاومت در برابر یخ زدگی نیز دارای اهمیت می باشد و به همین منظور سنگ های دارای میزان جذب رطوبت پایین را باید انتخاب نمود.

 

سنگ کف پارکینگ

 

 

نکته بسیار مهم:

به دلیل لغزنده بودن کف پارکینگ در حین بارندگی و یا شستشو می بایست حتما بر روی سنگ فرش، عملیات خشن کاری سطح، مانند مضرس کردن، تیشه ای کردن، خط اندازی، چرمی کردن، بادبر کردن و... انجام شود.

ضخامت سنگ فرش مورد استفاده نیز حائز اهمیت است و هرچه ضخامت سنگ بیشتر باشد امکان تخریب بر اثر حرکت ماشین های سنگین بر روی آن کمتر می شود.
جدیدا از سنگ های مصنوعی نیز برای سنگ فرش نمودن کف پارکینگ و یا دیگر معایر استفاده می شود که به دلیل دوام و رندوم بودن طرح و رنگ و ثبات بالاتر موجود در سنگ طبیعی پیشنهاد ما استفاده از سنگ طبیعی برای سنگ فرش نمودن می باشد. هر چند سنگ های مصنوعی تولید شده با رنگ و طرح های متنوعی در حال تولید می باشند و استحکام مناسبی نیز دارند ولی به علت یکسان بودند الگوی آنها باعث ایجاد خستگی در چشم بیننده می شود و در بعضی از انواع سنگ مصنوعی اقدام به رنگ نمودن سطح سنگ می کنند که به علت عدم وجود عمق نفوذ رنگ در صورت ضرب دیدگی سطح زیرین رنگ نشده مشخص خواهد شد و جلوه نا زیبایی را ایجاد می کند.

به دلیل استفاده از مواد اسیدی و شوینده قوی در پارکینگ باید توجه داشت که سنگ فرش انتخابی باید دارای جنس مقاوم در برابر مواد شیمیایی باشد که سنگ های تراورتن این قابلیت را ندارند و از دیگر آیتم های مهم در انتخاب سنگ فرش پارکینگ رنگ سنگ می باشد که به علت تردد وسیله نقلیه استفاده از رنگ سفید توصیه نمی گردد.

 

 

 

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

نحوه تعمیر سنگ های پله فرسوده به چه صورت است؟

در شرایط جوی مرطوب و دمای بالا مانند جنوب کشور استفاده از چه نوع سنگی را پیشنهاد می کنید؟

قصد خرید سنگ نما برای ساختمانم را دارم، سنگ نما چه ابعادی دارد؟

اگر از اسید قوی برای تمیز کاری سنگ استفاده شود به حدی که باعث تخریب سنگ شود چه باید کرد؟

داشتن محیطی آرام و به دور از سر و صدای شهری یکی از دغدغه های مهم من است، آیا میتوانم از سنگ به عنوان یک مصالح ساختمانی عایق صدا استفاده کنم؟